تقی فرهنگ نیا

درباره من

تقی فرهنگ نیا، کارمند پارک علم و فناوری یزد هستم. در مرکز رشد کار می کنم و به حکم سازمانی فعلا مدیر مرکز رشد علوم انسانی و هنر.

اما چه کاری؟ هر روز میام سرکار تا کاری را انجام بدم که عاشق اون هستم. تلاش می کنم به دانشجویان و تازه فارغ التحصیلان دانشگاهی شور و شوقی بدم تا کارهایی را انجام بدهند که براشون الهام بخش است.

پیشرفت در این کار، یعنی کشف هر روزه ی روش های جدیدی که باهاش میشه این کار (شور و اشتیاق الهام بخش) را انجام داد. (اینکه همیشه راه دیگه ای به غیر از راهی که می بینیم وجود داره)

پردیس علوم انسانی و هنر
پارک علم و فناوری یزد

۰
هسته ها و شرکت های مستقر
۰
شرکت های خارج شده
۰
خدمت و محصول
۰
شرکت های خلاق

نوشته های من

چهل قاعده صوفی

چهل قاعده صوفی، برگرفته از کتاب ملت عشق است از نشر ققنوس. با لذت خواندم. بعضی از قاعده هایش مصداق کسب و کار هم هست. برای اینکه در ذهنم بماند نوشتم، وگرنه کافی است گوگل کنید ملت عشق را؛ زیاد است صفحاتی که چهل قاعده صوفی را باز نشر کرده اند. آرزو دارم حالتان خوب شود با خواندنش.

ادامه »

روش مشارکت بخشندگان

روش مشارکت بخشندگان، مسئولیت کارهایی را قبول می کنند که منافع کل گروه را تضمین می کند و نه کارهایی که لزوما درباره ی منافع خودشان باشد.

ادامه »

شبکه سازی بخشنده ها

افراد با ایجاد شبکه ای قوی می توانند به دانش، تخصص و قدرت نفوذ دسترسی داشته باشند. افرادی که به شبکه های غنی دسترسی دارند عملکرد بهتری دارند، با سرعت بیشتری به رده های بالاتر می رسند و پول بیشتری بدست می آورند.

ادامه »

خطرها و پاداش های بیش از حد بخشنده بودن

ما انسانها، اغلب، بخشنده ها را افرادی ساده لوح و توسری خور در نظر می گیریم، ولی آنها بطور شگفت آوری موفق از آب در می آیند.
بخشنده ها روند مرسوم اول موفق شدن و سپس بخشیدن را برعکس کرده و ثابت می کنند افرادی که در ابتدا می بخشند، در ادامه جایگاه مناسبی برای موفقیت پیدا می کنند…

ادامه »

شهامت رهبری – بخش دوم

یک رهبر شجاع (رهبر با شهامت)، کسی نیست که به تمام پاسخ ها مسلح شده باشد. یک رهبر شجاع، کسی نیست که بتواند یک بحث بی عیب در مورد موضوعات سخت را تسهیل کند. یک رهبر شجاع کسی است که می گوید من شما را می بینم. صدای شما را می شنوم. تمام پاسخ ها را ندارم؛ اما قصد دارم به گوش دادن و سوال کردن ادامه دهم.

ادامه »

شهامت رهبری- بخش اول

کتاب شهامت رهبری از نشر نوین است. شهامت می گوید: می دانم که در نهایت شکست خواهم خورد، اما هنوز هم با تمام وجود در میدان هستم. آسیب پذیری، بردن یا باختن نیست. بلکه داشتن شجاعت حاضر شدن در زمانی است که نمی توانید نتیجه را کنترل کنید.

با کسی که نظراتش در موردتان مهم است، شفاف باشید.

ادامه »