تقی فرهنگ نیا

قرارداد اجتماعی جنگل بارانی

جنگل بارانی یعنی تبدیل رویکرد تجارت، تجارت است به رویکرد تجارت، اعتماد است. این قرارداد اجتماعی جنگل بارانی را بخونید و اگر پسندتون شد، بهش متعهد شوید. من اینجا بواسطه کاری که در مرکز رشد دارم انجام میدم، اسمش را میذارم قرارداد اجتماعی مرکز رشد و بدون کم و کاست از کتاب کپی کردم

آشنایی با تجارب گروه آموزشی میلان

شهریور ۹۷ یه تیم دو نفره در مرکز رشد علوم انسانی و هنر پذیرش شد به نام گروه آموزشی میلان. متنی که در ادامه می خوانید، داستان یادگیری من و میلان است به قلم خانوم ضحی شریف یزدی یا آشنایی با تجارب گروه آموزشی میلان. لازم به یادآوری است که من (تقی فرهنگ نیا) از دوم مرداد ۹۷ مسئولیت مرکز رشد را برعهده گرفتم.

باورهای استارتاپی

تفکر امروزی در کسب و کار، درس هایی هستند در دنیای استارتاپی که به باورهای غالب (باورهای استارتاپی) تبدیل شده اند. با تفکر امروزی در کسب و کار، راهی را خواهیم یافت تا با حداقل ها بیشترین کار را انجام دهیم. هر کس این باورها را نادیده بگیرد، به احتمال بسیار زیادی شکست خواهد خورد.… ادامه خواندن باورهای استارتاپی

چه کنم؟! چه کنمِ کسب و کار

چه کنم؟! چه کنمِ کسب و کار؛ موضوع صحبت های تند و سریع من در جلسه امروز پیش رویداد کسب و کار دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یزد بود. این متن، داستان شکل گیری اسلایدها است.

عصرانه کارآفرینی و “خدمات خرید و ارسال میگ میگ”

خدمات خرید و ارسال میگ میگ، کسب و کار دو تا دانشجوی دانشگاه یزد است؛ ایمان پناهنده (رشته الکترونیک) و شایان توانا (رشته مدیریت مالی) بنیانگذاران این استارتاپ هستند. این داستان اولین شکست استارتاپ خدمات خرید و ارسال میگ میگ است که در اولین جلسه عصرانه کارآفرینی ارائه کردند.

ایده پردازی تا مالکیت فکری در مهریز

ایده پردازی تا مالکیت فکری در مهریز، یک دورهمی پر انرژی، چهارشنبه ۲۱ شهریور ۹۷ با همت دفتر نهادهای همکار پارک علم و فناوری یزد برگزار شد.

سی دلیل عمده ی شکست. چند مورد از این علت ها شما را عقب نگه می دارد؟

  شکست خوردن عیب نیست، این جمله را بارها و بارها شنیده ایم. آیا شما دلایل عمده ی شکست را می دانید؟ در این مطلب سی دلیل عمده ی شکست را مرور می کنید، خودتان را با آن بررسی کنید. نکته به نکته، تا دریابید چند مورد از این علت های شکست بین شما و… ادامه خواندن سی دلیل عمده ی شکست. چند مورد از این علت ها شما را عقب نگه می دارد؟

شش دلیل برای اینکه بیشتر اشتباه کنید

شکست خوردن عیب نیست.