تقی فرهنگ نیا

آشنایی با تجارب گروه آموزشی میلان

شهریور ۹۷ یه تیم دو نفره در مرکز رشد علوم انسانی و هنر پذیرش شد به نام گروه آموزشی میلان. متنی که در ادامه می خوانید، داستان یادگیری من و میلان است به قلم خانوم ضحی شریف یزدی یا آشنایی با تجارب گروه آموزشی میلان. لازم به یادآوری است که من (تقی فرهنگ نیا) از دوم مرداد ۹۷ مسئولیت مرکز رشد را برعهده گرفتم.

هشت یار اوشن و طلا

یکی از لذت های زندگی، برای من تماشای فیلم است. حالا چرا اینجا درباره ی فیلم سینمایی هشت یار اوشن و طلا می گویم؟! از زاویه دید کسب و کار، برای یادگیری تکمیل تیم کاری و شراکت مناسب است.

مدل بازیکن تیمی ایده آل

تقریبا هر هفته یکی دو مورد درخواست ملاقات از طرف تیم ایده ها هست که مساله اصلی آن مشکلات کار تیمی است. این جمله ها را زیاد شنیده ام که “فلانی، سیاست خرجم می کند.” یا “فلانی، اصلا کار نمی کند.” یا “فلانی، خیلی منم منم می کند.” یا “فلانی، یهویی رفت. نمی دانم چرا؟”… کتاب بازیکن تیمی ایده آل، انگار که تمام این سوالات را در قالب داستان پاسخ می دهد. من که لذت بردم از مطالعه ی این کتاب. خلاصه ای از مدل ارائه شده در این کتاب را گذاشتم. امیدوارم لذت ببرید و ترغیب شوید که کتاب بازیکن تیمی ایده آل را به طور کامل بخوانید و بهره ببرید.

مراحل رشد شرکت (تیم یا سازمان) و عوامل کلیدی موفقیت در هر مرحله

برای تشکیل تیم و یک تیم موفق، افراد باید مکمل یکدیگر باشند و نه مثل هم. با اقتباس از کتاب دوره عمر سازمان ها، پیدایش و مرگ و میر سازمان ها نوشته ی ایساک ادیزس

ویژگی های عمده‌ی رهبری و دلایل شکست در رهبری

برگرفته از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید؛ ناپلئون هیل.

تجربه حضور در کارگاه آموزشی مبانی کارآفرینی ویژه ی علوم انسانی و هنر

کارگاه مبانی کارآفرینی ویژه ی رشته های علوم انسانی را بردار (شرکت بنیاد راهبردی دانش اجتماعی روز) با حمایت ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز برگزار کرد.